HLASUJTE PRO POSTAVU BĚTUŠKY ( Kat Mydlář) A SMRTI (Mona Liasa)

-ZDE-


SONMPo 3.kolo

15. října 2009 v 0:02 | Terka |  Soutěže
Ahoj přiznává, že se značným spožděním, ale přece jen jste měli více času shánět hlásky, pro své oblíbené postavy :-) Dnes jsme ukončila hlasování v 2. kole a takhle jste dopadli
Bohužel se musíme rozloučit s Makynkou Marcem Antoniem, ačkoli je to krásná postava... :-)

TAk a teď je tady 3. kolo, první do kterého jste se museli zapojit trochu aktivněji a to napsáním obhajoby vybrané postavy, zhostili jste se toho skvěle a proto věřím, že rozhodování bude těžké :-) Bohužel se mimo Marca Antonia budeme muset rozloučit s Katycl a Joffrey de Peyracem, která zadaný úkol nedodala... bohužel... takže tady už je zbývajících sedm soutěžících a jejich obhajoby :-)
vše v celém článku


Smrt - Katushka

"... Smrt - nejkratší jméno podstatné. Smrt - na tu si platíš předplatné ..." Určitě je to tak, ale ta "naše" divadelní, je jiná! Nejen kostýmem a tanečním podáním, ale má svou duší. A o tu duši se každé představení stará jedna z jejích tří výborných představitelek. Proč jsem si do soutěže vybrala zrovna Smrt z představení Mona Lisa ? V divadlech se rozmohly solové taneční role, které si podle mne pozornost zaslouží, ale tahle v sobě nemá jen divadelní nádech, ale jak už jsem zmiňovala, podle mého má i něco víc, něco co člověka zaujme, pohladí u srdce a odnese si na ní alespon malou vzpomínku.
Kleopatra - Jane

Proč zrovna Kleopatra? Podlé mého to byla neuvěřitelně silná a nejspíš i cílevědomá žena, která jako jedna z mála v té době vládla mužům. Chtěla tak krásnou zemi jako je Egypt dovést k rozkvětu a alespoň srazit nadvládu Říma. Boj to rozhodně nebyl jednoduchý a padla až ve chvíli, kdy ztratila i druhou oporu, druhou lásku - Marca Antonia. Ovšem nikoli rukou nepřátel, ale dá se říci vlastní. No a proč muzikálová Kleopatra? Poprvé se hrála, když jsem byla malá a zamilovala jsem si ty písně a koneckonců, byla to vlastně ona a můj zájem o ní jako osobu takovou a Egypt, kdo mě po několika letech přivedl zpátky k muzikálům. Vidět ji, byl můj splněný sen.

Angelika - Lufí

Angelika - mladá šlechtična z chudého dvora v Toulouse.
Zaujala mě především svojí odvážností. Nebála se postavit i králi. Její příběh mě naprosto "dostává". Líbí se mi, že přes svůj počáteční odpor ke svému nasilím vnucenému manželovi se do něj nakonec zamilovala a její láska byla nehynoucí. Svého manžela milovala i přes jeho údajnou smrt. Tato její věrnost se mi na ní moc líbí.
Angelika je nezlomná - mnoho mužů se jí pokošelo zlomit a zkrotit, ale žádnému se to nepovedlo, jen Peyracovi. Angelika se také dokázala přizpůsobit svému okolí - dokázala žít jak u dvora, jako šlechtična, tak i s pařížskou lůzou.
Angelika se stala takovou ikonou lásky - nebyla to žádná naivka, ale žena, jež dokázala bojovat. U jejích příběhů budou ženy i nadále žmoulat kapesníčky a budou s ní soucítit.


Mylady de Winter - TToooMM

Mylady de Winter prahne po bohatství jak nejvíc se dá, a je pro to ochotná obětovat všechno- i vést hříšný život.
Na začátku představení si Mylady hraje na vnešenou a proto odmítá Rocheforta- velitele královské gardy. Mylady slouží pod mocným pánem, kardinálem Richelieu. I přesto, že má tehdejší Francie krále, tamější Ludvík XIII. se zajímá jen o královské hony a tak vydává rozkazy kardinál.
Král ani netuší o milostné zápletce jeho manželky s anglickým lordem vévodou Buckinghamem. V této situaci stojí proti sobě dvě strany: královna s loredem, d´Atagnanem a Constance versus kardinál a Mylady.
Přestože kardinál s královskou gardou brání setkání královny s Buckinghamem, marně. Zmíněná dvojice se spolu setká a královna dá vévodovi šperky.
Kardinál vymyslí plán. Král uspořádá bál, při čemž královnu žádá, aby si vzala ony vzácné šperky, ale ona je však nemá.
Mezitm kardinál vysílá za Buckinghamem do Anglie Mylady, protože, jak sám říká, nechává promlouvat kouzlo ženských půvabů. V jedné písni s názvem Láska Athos, jeden ze tří mušketýrů, vypráví, že Mylady byla jeho láskou. Že se vzali, ale že se dozvěděl o jejích skutcích a dal jí stít. Jenže kat si chtěl trochu užít a Mylady se stala snadným terčem. Po chvíli byl stejně mrtev.
Mylady doplula do Londýna, kde dostala do postele vévodu Buckinghama. Jednou večer mu přimíchala do poháru jed a zabila ho. Ony šperky ukradla. Dále pod její rukou umírá jeptiška.
Jako třetí oběť si vyžádá mladinkou a krásnou Constance, d´Artagnanovu milou. Mylady je chycena a odsouzena. Je jí sťata hlava.
Šperky se nakonec dostávájí ke královně na ples.

Přestože třeba Constance je mlaďounká, milá, hezká, tak mám větší vztah právě k téhle potvoře Mylady. Líbí se mi, jak je dravá a vyzařuje určitou energií.
Ve svém scénáři má nádherný monolog Jedem na všechny. Do obnové premiéry byla napsána nová píseň Volba má, ale na muzikálu jsem nebyl a na žádném CD zatím nevyšla, takže nemohu soudit. Dalším překrásným duetem je Čas na lásku mít s Athosem.
Líbí se mi i její krásně vyzývavé kostýmy.
Dalším důvodem jsou alternace. Monča ABSolonová je moje nejoblíbenější zpěvačkou i herečkou a i přesto, že prý měla údajně problémy s touto rolí, protože si nemohla zvyknout na vraždění, zvládá tuto roli bezvadně. Podle mě má na to skvělou barvu hlasu.
Další alternace jako Linda Finková či Radka Fišarová jsou také dobré.
Myslím si, že tahle role není tolik známá a možná ani okoukaná jako třeba Kleopatra či Angelika, což jsou naprosté Broadwayské klasiky.


D´Artagnan - Miri Nikolaj

Má vůbec nejoblíbenější literární postava - d´Artagnan - by se dal popsat pár větami i celou knihou. Zvolím raději první variantu, kdo by to taky po mě četl, že...
S d´Artagnanem ke mně přišla i má zatím nejoblíbenější doba: období kordů, intrik a šlechetných mušketýrů. Jedním z nich se toužil stát i d´Artagnan. Proto odjel z bezpečí domova na venkově do ruchu velkoměsta jen s pár penězi na obživu a koněm, který mu dělal leda ostudu. I přesto si dokázal vydobít své místo a svou hrdost nikdy nenechal ponížit. Dokazuje to i fakt, že hned první den v Paříži si domluvil tři souboje s těmi pro něj nejváženějšími osobnostmi - mušketýry. To se jen tak někomu nepodaří. Nakonec se s nimi spřátelil a všichni čtyři si slíbili věrnost až za hrob. Prožívali spolu dobrodružství, do kterých se vrhal po hlavě především d´Artagnan, sloužili královně a milovali se navzájem. D´Artagnan se v této době zamiloval a sloužil oddaně své nejdražší až do chvíle, kdy jí zabila zákeřná Mylady. Pomstil se jí, ale jeho srdce už nikdy nezahořelo pro jinou ženu. Zůstal sám, bez lásky, když ho i jeho nejdražší přátelé opustili: Athos šel na venkov, Porthos se oženil a z Aramise se stal abbé. Ještě několikrát se s přáteli setkal a byli to jeho nejdobrodružnější zážitky z celého života. A tím si mě právě získal - byl vždy pohotový, rozumný, žádná akce mu nebyla cizí a hlavu měl jak stvořenou pro vymýšlení plánů. Škoda, že takovíto muži nežijí i v dnešní době...


Leonardo da Vinci - Katy

Leonardo do Vinci se narodil 15.dubna 1452 v Toskánsku, ve vesnici Anchiani nedaleko města Vinci v blízkosti Florencie.A byl nemanželské dítě venkovské děvečky a notáře.Byl velice významný Malíř,sochař,vědec spisovatel a stavitel.
Nás ale zajímá doba 1503-1506,v té době vznikalo Leopardovo nejznámější dílo.A to Obraz z názvem mona Lisa.V té době totiž da Vinci žil ve Florencii.
Dostal od města práci aby v radní síni.Leonardo si pro svůj obraz vybral nevýznamnou bitvu pro Florencii a to Bitva u Angriady.Ale poté za ním přišel pravděpodobně posel Medicejských a přináší vzkazy Leopardovi z prosbou jestli by nenamaloval Milou Giuliana de Medicejského.Právě Lisu del Giocondo.
Jsou různé dohady o jejím záhadném úsměvu a kdo byl ta neznámá dáma.Někdo tvrdí že byla manželka Radního Florencie Francesco del Giocondo.Však originální obraz se nedostal majiteli.Nic netušící majitel si odnesl pouze zdařenou kopii Leopardova žáka.V roce 1506 Leonardo utíká z Florencie po zničení fresky Bitvy u Angriady.Fresku chtěl vysušit ohněm ale jaksi nedomyslel že to jsou voskové barvy.Celý obraz se roztekl.da Vinci odchází do Francie kde také umírá.

Dracula - Dejwosz

Dracula je muzikálová postava jako každá jiná. Jenže pro mně znamená mnohem víc. Už jako malý, když si moje sestra pouštěla Draculu, tak jsem se k obrazovce doslova přilepil. Jeho příběh mně úplně zafascinoval.
Bohužel jsem tehdy na draculu nešel, asi bych tam zpíval spolu z Hůlkou (diváci by tedy z toho nic nemněli).
Když jsem se dozvěděl že bude mít Dracula obnovenou premiéru začal jsem skákat radostí. Teď už jsem o 14 let starší a tak jsem věděl že když na Draculu pujdu, tak nebudu divákům kazit zážitek svým vytím.
Už od prvního tónu jsem se do téhle role zamiloval a tak hned po návratu jsem začal přemlouvat rodiče až jedem ještě jednou. Jdu 3.10. a vím že to nebude naposled. Dracula je prostě jedinečná role podkreslná nádhernou hudbou Svobody a textem Borovce. jejich písně můžu poslouchat pořád do kola a pro mně působí jako lék.


TAK A TEĎ UŽ JE TO ZASE NA VÁS KOMU DÁTE HLAS

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama